Czy trzeba dbać o sztuczne kwiaty?
Czy trzeba dbać o sztuczne kwiaty?

Jak dbać o sztuczne kwiaty?

Sztuczne rośliny, które zachwycają wysoką jakością oraz efektem realistycznie wyglądających kwiatów, liści, gałązek wybierane są często do miejsc, w których naturalne rośliny mogłyby nie poradzić sobie z panującymi warunkami. Sztuczne kwiaty słyną z odporności na działanie wilgoci, wiatru, mrozu, a ich piękny wygląd nie zależy od ilości naturalnego światła, wpadającego do pomieszczenia. Wybierane często przez właścicieli zwierząt, osoby podróżujące oraz alergików sztuczne kwiaty są nieskomplikowane w utrzymaniu ich zachwycającego wyglądu. Nie wymagają nieustannej opieki, jednak by wyglądały nienagannie przez wiele lat warto regularnie poddawać je właściwej pielęgnacji.

Dbaj o sztuczne kwiaty, aby były tak samo efektowne po wielu latach

Sztuczne kwiaty są wyjątkowo nieskomplikowane w pielęgnacji. Nie wymagają podlewania, nawożenia, stosowania odżywek oraz wiedzy, niezbędnej by uchronić rośliny przed chorobami. Sztuczne kwiaty, choć nie wymagają tak zaawansowanej pielęgnacji jak w przypadku prawdziwych, są przedmiotami, które jak wszystkie dekoracje, powinny podlegać regularnemu oczyszczeniu i konserwacji. Dbałość o dekoracyjne elementy pozwala cieszyć się ich pięknem przez wiele lat. Dbaj o sztuczne kwiaty i spraw, by wciąż wyglądały jak nowe. Twoi goście zaczną zastanawiać się, jak to możliwe, że tak piękne rośliny utrzymują nienaganną prezencję w tak długim czasie.

Usuwanie kurzu niezbędnym elementem pielęgnacji sztucznych roślin

Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym, który powinieneś wykonywać co najmniej raz w tygodniu jest usunięcie kurzu ze sztucznych roślin. Czynność, niezbędna dla alergików działa doskonale na kolorystykę sztucznych roślin. Jeśli nie doprowadzisz do zgromadzenia się na kwiatach sztucznych grubej warstwy kurzu, ochronisz je przed koniecznością intensywnego mycia. Za pomocą miotełki do kurzu lub suszarki do włosów, ustawionej na zimny podmuch dokładnie i regularnie usuwaj kurz z każdego fragmentu roślin. Sztuczne kwiaty po odkurzaniu będą wyglądały świeżo i gustownie.

Przemyj sztuczne kwiaty, by zachować ich intensywne odcienie

Sztuczne kwiaty warto przemywać regularnie wodą z dodatkiem łagodnego płynu do mycia naczyń. Możesz wykonać kąpiel pod prysznicem dla roślin sztucznych, jednak pamiętaj, aby każda z nich została potraktowana wyjątkowo delikatnie. Prysznic sprawi, że każdy, nawet trudno dostępny zakamarek sztucznych kwiatów nabierze świeżości. Kąpiel jest doskonałym sposobem na oczyszczenie sztucznej kompozycji dekoracyjnej, która posiada wiele, trudno dostępnych miejsc. Częściej niż kąpiel, Twoim sztucznym kwiatom przyda się mniej inwazyjne czyszczenie. Aby nadać blask sztucznym kwiatom, raz na dwa tygodnie przetrzyj je za pomocą nawilżanej chusteczki, nasączonej delikatną mieszanką składników czyszczących i nawilżających.

Zadbaj o sztuczne kwiaty z tkaniny oraz z silikonu

Sztuczne kwiaty, wykonane z tkaniny oraz te, zrobione z silikonu wymagają nieco innej pielęgnacji. O ile kwiaty sztuczne tekstylne można zanurzyć pod wodą, o tyle ich silikonowej wersji powinno się przecierać ściereczką, aby nie uszkodzić delikatnych elementów dekoracji. Pamiętaj, aby podczas pielęgnacji sztucznych kwiatów zachować ogromną ostrożność i skupić się na ich delikatnych kształtach. Nie szoruj, nie trzyj, nie wykręcaj. Nie pierz ich w pralce automatycznej. Pamiętaj, ich kształty są prawie tak delikatne jak prawdziwych kwiatów. Obchodź się z nimi ostrożnie.

Nabłyszczaj, by jeszcze bardziej wydobyć ich kolor

Pielęgnacja sztucznych kwiatów wpłynie na ich długotrwały, perfekcyjny wygląd. Jeśli zatem zależy Ci na tym, aby Twoje sztuczne kwiaty, bukiety oraz kompozycje dekoracyjne wyglądały jak nowe i jak prawdziwe, nie zapominaj o regularnym nabłyszczaniu swoich roślin. Zauważ, że prawdziwe kwiaty w większości posiadają naturalny połysk, który sprawia, że wyglądają tak atrakcyjnie jako dekoracje. Aby nadać sztucznym kwiatom naturalny efekt połysku, jeszcze bardziej upodabniający je do prawdziwych roślin, po oczyszczeniu i wysuszeniu nakładaj na nie niewielką ilość preparatu nabłyszczającego, przeznaczonego do utrzymania doskonałego wyglądu wnętrz samochodowych. Nabłyszczacz do kokpitu sprawdzi się doskonale. Sprawdź przed użyciem na całości jego działanie na niewielkim fragmencie sztucznej rośliny.

Dzięki temu, że będziesz dbać o sztuczne rośliny tak, jak dbasz o ramki, świece, bibeloty, zyskasz stylową, efektowną ozdobę na wiele lat, a Twoje dekoracje niezmiennie będą zachwycały. Jeśli zmieniasz sztuczne kwiaty w dekoracji mieszkania na każdą porę roku, oczyść i osusz je przed schowaniem do szczelnie zamkniętego pudełka. Zadbaj, by podczas przechowywania posiadały odpowiedni kształt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl