Opcje przeglądania
Producenci

Kalia to przepiękny kwiat, który zachwyca i olśniewa, a swoim wyglądem przypomina kwiat anturium. Kwiatostan kali tworzą żółte, niewielkie i drobne kwiatuszki ułożone w kształcie spiczastej kolby otoczonej barwnym liściem zwanym podsadką. Ten urzekający liść o stożkowym kielichu, który w dolnej części jest spiralnie zwinięty natomiast w górnej otwiera się lejkowato tworząc coś niepowtarzalnego i wyjątkowego.

Kalia to bardzo dziwny, a zarazem fascynujący kwiat, który uważany jest za kwiat miłości, małżeństwa, kwiat śmierci i życia. Jest symbolem podziwu i piękna. Kalia uznawana jest także za kwiat wielkiej i szczerej miłości . Z tego właśnie powodu dodawana jest do bukietów ślubnych jako symbol wzajemnej miłości i wierności. Kalia uważana jest przez florystów za typowy kwiat ślubny.

Kalia nazywana także kwiatem śmierci, dlatego jest jednym z najpopularniejszych kwiatów pogrzebowych. Wzięło się to od budowy kwiatu żółta, stożkowa kolba, która swoim wyglądem przypomina świecę kościelną, natomiast biała podsadka to całun pogrzebowy. Z tego właśnie powodu kalia cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród żałobników.

Sztuczny kwiat Kalia

Sztuczna kalia to kwiat o długości 70 cm, który został wykonany z najlepszej jakości materiałów, ze szczególną uwagą na każdy nawet najdrobniejszy detal. Wykorzystana do produkcji kwiatu wysokogatunkowa guma, która jest tworzywem doskonałym, barwiącym się na różne kolory i zachowując jednocześnie swój intensywny i świeży wygląd na długi czas. Guma, z której wykonana została sztuczna kalia jest także materiałem bardzo delikatnym i miękkim w dotyku, dzięki temu kalia do wazonu nie tylko wyglądem, ale także w kontakcie do złudzenia przypomina swoim naturalny odpowiednik.

Sztuczna kalia oferowana jest w następującej kolorystyce:

  • herbaciany
  • żółty
  • bordowy
  • brzoskwiniowy
  • czerwony
  • jasnozielony
  • fioletowy

Decydując się na bukiet ślubny zrobiony ze sztucznej kalii warto wiedzieć co oznacza dany kolor kwiatu. Wiązanka białych kalii to symbol czystości i prawości panny młodej, bukiet z czerwonych, bordowych kalii to zaufanie i wzajemne zrozumienie między nowożeńcami. Natomiast bukiet ślubny z fioletowej kalii to symbol niesłabnącej pasji, z żółtej to lojalność i zrozumienie.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl