7 pomysłów na efektowne dekoracje z wykorzystaniem sztucznych kwiatów
7 pomysłów na efektowne dekoracje z wykorzystaniem sztucznych kwiatów

Sprawdzone pomysły na efektowne dekoracje z wykorzystaniem sztucznych kwiatów

Kwiaty sztuczne, przez większość z nas kojarzone z prostymi, przerysowanymi ozdobami z tworzywa sztucznego to dziś przeszłość. Nastał nowy etap w stylistyce sztucznych roślin. Etap, który pozwala sztucznym kwiatom wznieść się na wyżyny estetyki, szyku i widocznej jakości. Dziś sztuczne kwiaty to produkty dopracowane do perfekcji. To przedmioty, wyglądające zupełnie jak prawdziwe rośliny. Nawet z bliska ciężko odróżnić je od prawdziwych roślin.

Wykonane najczęściej z jedwabiu, tkanin zamszowych lub silikonu sztuczne kwiaty okazale prezentują się jako efektowna dekoracja domu, sali weselnej, biura lub wielkopowierzchniowych punktów usługowo-handlowych. Zobaczyć można je w hotelach, restauracjach, a nawet prywatnych placówkach medycznych. Niewymagające pielęgnacji, sprawdzają się w każdym miejscu, w każdą pogodę. Z ich użyciem wyczarujesz unikalne dekoracje. Poniżej znajdziesz kilka inspiracji, aby samodzielnie wykonać proste, a zarazem efektowne ozdoby ze sztucznych kwiatów.

Efektowna dekoracja ze sztucznych kwiatów doniczce na taras, balkon lub przed drzwi wejściowe

Kwiaty są najpiękniejszą ozdobą domu. Ich efekt w rozkwicie sprawia, że pomieszczenia wyglądają świeżo, elegancko, a wrażenie to utrzymuje się każdego dnia. Zachwycające, najwyższej jakości sztuczne kwiaty jako dekoracja domu polecane są w szczególności alergikom, osobom, które często podróżują oraz właścicielom zwierząt domowych. Niewymagające pielęgnacji kwiaty sztuczne są wspaniałą dekoracją domu i mieszkania oraz przestrzeni dodatkowej, stanowiącej oazę spokoju i relaksu na świeżym powietrzu. Sztuczne kwiaty odporne są na kaprysy pogody, można ustawić je w miejscach zacienionych oraz tam, gdzie w naturalnych warunkach nie miałyby szans na wzrost. Umieść nowoczesne, sztuczne kwiaty w modnych donicach i korzystaj z efektownych dekoracji. Stwórz unikalne kompozycje w taki sposób, aby wyglądały jak prawdziwe. Połącz dwa lub trzy rodzaje sztucznych roślin, aby efekt był zachwycający. Przed wejściem ustaw dwie donice, symetrycznie po obydwu stronach drzwi. Niech znajdą się w nich sztuczne trawy ozdobne lub kule ze sztucznego bukszpanu.

Stylowy flowerbox efektowną dekoracją salonu lub sypialni

Potrzebna będzie Ci pianka florystyczna, sztuczne kwiaty i ozdobne pudełko. Formuj kompozycję na zasadzie dopełnienia kolorystycznego lub kontrastu, nadając jej efektowny, zaplanowany kształt. Elementy nie powinny wystawać poza ogólną przestrzeń dekoracji. Całość musi wyglądać spójnie, dlatego kwiaty i dodatki je spajające powinny gęsto okrywać pudełko – żadnych, pustych przestrzeni. Zobacz czym dokładnie jest flowerbox ze sztucznych kwiatów.

Sztuczne kwiaty w szkle – wykonaj piękną kompozycję

Szklana kula, w której umieszczony jest kawałek natury to mały kawałek przyrody we wnętrzu. Przygotuj naczynie oraz sztuczne rośliny, które wyglądają, jakby tworzyły mały wycinek lasu. Zadbaj o spójność kompozycji oraz zaplanuj ją w taki sposób, aby wypełniała 1/3 pojemności szkła.

Stroik świąteczny ze sztucznych roślin na stół i na komodę

Własnoręcznie wykonane dekoracje świąteczne to niepowtarzalny efekt oraz ogromna przyjemność tworzenia. Wykonaj wianek ze sztucznych kwiatów, który zajmie zaszczytne miejsce pośrodku stołu świątecznego oraz mniejsze dekoracje w tym samym stylu, które posłużą za otoczkę świeczników. Aby wykonać wianek ze sztucznych roślin, przygotuj drucik oraz kwiaty i rośliny, które posłużą za bazę. Jeśli wykonujesz dekorację na Boże Narodzenie, niech kompozycję tworzy sztuczne igliwie, szyszki, borówki lub niewielkie, czerwone lub białe kule oraz gałązki. Na wiosnę i Wielkanoc stwórz wianek ze sztucznych kwiatów, wyglądających jak wiosenne, świeże rośliny. Sprawdzą się pastelowe kolory. Oplataj drucik ciasno, przyklejając kwiaty za pomocą kleju termoplastycznego. Efekt dopełni wstążka.

Sztuczne kwiaty do dekoracji sali weselnej, samochodu i miejsca ceremonii

Dekoracja stołów weselnych, stołu Państwa Młodych, bufetu szwedzkiego, strefy tanecznej oraz wejściowej powinna być trwała, utrzymana w kolorystyce i stylu, zaplanowanym przez nowożeńców oraz prezentująca najwyższą jakość. Zachwycające, odporne na uszkodzenia sztuczne kwiaty są doskonałym sposobem na stworzenie efektownych dekoracji ślubnych. Nie więdną, są efektowne i bujne w każdym oświetleniu, a dodatkowo duży wybór sztucznych kwiatów przez cały rok pozwala stworzyć piękne dekoracje z lawendy, maków, słoneczników lub begonii nawet zimą.

Bukiecik ze sztucznych kwiatów w butonierce

Bukiecik w butonierce Pana Młodego powinien być spójny z bukietem Panny Młodej oraz stylem kwiatowych dekoracji weselnych. Jego ozdoba, a także ozdoba butonierki świadka, mały bukiecik świadkowej i druhen mogą powstać ze sztucznych kwiatów. Ich trwałość i piękno sprawią, że dekoracje stworzone z wykorzystaniem sztucznych kwiatów będą niezawodne, zachwycające i efektowne podczas całej imprezy. Mogą stanowić pamiątkę, która nawet po wielu latach będzie wyglądała jak w dniu ślubu.

Dekoracja ze sztucznych kwiatów na grób bliskiej osoby

Za pomocą pojemnika w określonym kształcie, pianki florystycznej oraz sztucznych kwiatów stworzysz unikalną dekoracje grobu bliskiej osoby. Nie musisz ograniczać się do święta Wszystkich Świętych. Twórz dekoracje cmentarne na grób bliskiej osoby o każdej porze roku, niech zdobią grobowiec na Boże Narodzenie, Wielkanoc, latem i jesienią.
Dekoracje ze sztucznych kwiatów pozwolą Ci na eksperymenty, pomyłki i poprawę błędów. Ucz się tworzenia pięknych dekoracji i kompozycji. Możesz modyfikować je wielokrotnie, a poszczególne, sztuczne kwiaty wykorzystywać w wielu dekoracjach. Powodzenia!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl