Sztuczne kwiaty na prezent. Czy to dobry pomysł?
Sztuczne kwiaty na prezent. Czy to dobry pomysł?

Sztuczne kwiaty na prezent

Sztuczne kwiaty na prezent mogą być kwestią sporną i być odebrane jako nietakt i brak dobrych manier. Z drugiej strony coraz częściej zastępują żywe i są aktualnie bardzo modne. To dlatego, że do złudzenia przypominają naturalne kwiaty i są wieczne. Przekonaj się, czy można nimi zastąpić prawdziwe kwiaty, wręczając komuś bukiet.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czy wypada podarować sztuczne kwiaty na prezent?
  • Jakie sztuczne kwiaty sprawdzą się jako prezent?

Doniczkowe wersje sztucznych kwiatów są ogromnie popularne i już nikogo nie dziwią, ale co z kwiatami ciętymi, które na co dzień stosuje się w upominkowych prezentach i wiązankach? Na jakie okazje sztuczne kwiaty mogą być dobrym pomysłem, a kiedy ich nie wręczać?

Upominki ze sztucznych kwiatów – czy wypada nimi obdarowywać? 

Atutów sztucznych kwiatów jest wiele. Zdecydowanie podkreślą piękno i trwałość dekoracji. Na rynku florystycznym, pod kątem akceptowalności wciąż wygrywają rośliny doniczkowe. Te jednak prezentujemy tylko pasjonatom i miłośnikom takich produktów. Niestety wręczanie bukietu wyłącznie ze sztucznych roślin kwitnących w prezencie na salonach dalej uchodzi za niestosowne faux-pas. Jednak mogą być one wykorzystywane jako dodatek do prezentów i są hitem kwiatowych pudełek, zwanych flower box które, nawet jeśli zawierają sztuczne alternatywy żywych kwiatów, są modne – chętnie wręczane i przyjmowane. Pudełko pełne nienaturalnych kwiatów przede wszystkim musi wyróżniać zachwycająca jakość, a same sztuczne kwiaty do złudzenia mogą przypominać żywe rośliny, dlatego warto korzystać ze sprawdzonych kwiaciarni i sklepów florystycznych. Zalety prezentów w formie sztucznych kwiatów to:

  • możliwość przesłania w każde miejsce na świecie – upominkowe gadżety zawierające sztuczne kwiaty mają wyeliminowane ryzyko zniszczenia kwiatów, dlatego możesz je wysyłać w dowolne miejsce na świecie, obdarowując bliską sercu osobę;
  • wieczna trwałość – żywe kwiaty wymagają nasączonych gąbek i odpowiednich warunków przechowywania, by wytrzymać, chociaż klika dni; przypadku prezentów ze sztucznych kwiatów nie ma tego problemu, są wieczne,
  • szeroki wybór – kwiaciarnie, które specjalizują się w takich prezentach, mają w swojej ofercie szereg florystycznych rozwiązań; to już nie są tylko sztuczne róże, dlatego, zanim wybierzesz bukiet, sprawdź całą ofertę;
  • gotowy pomysł na prezent – nie musisz zastanawiać się, co wręczyć solenizantce, szukać ozdobnych pudełek i wstążek; wybierasz gotowy bukiet, perfekcyjnie przygotowany do bezpośredniego wręczenia,
  • nowoczesny charakter – to niebanalny prezent, który podkreśla innowacyjność dekoracji, a nawet sposobu myślenia; zdecydowanie lepiej wręczać go osobom młodym i otwartym, niż osobom dojrzałym i tradycjonalistom. 

Komu i z jakiej okazji można podarować na prezent sztuczne kwiaty? 

Żeby nie popełnić gafy prezentem złożonym ze sztucznych kwiatów, musisz upewnić się, że taki gadżet nie urazi osoby obdarowywanej. Z reguły takie rozwiązanie popierają osoby, które są otwarte na nowe rozwiązania, chcą długo cieszyć się pięknem dekoracji i którym nieobojętne są losy żywych kwiatów, wyrzucanych po kilku dniach, ze względu na swoją nietrwałość.

Jakie sztuczne kwiaty mogą być używane w prezencie? 

Rynek sztucznych kwiatów przeżywa prawdziwy boom, dlatego nienaturalne rośliny cały czas się zmieniają i są udoskonalane, by jak najbardziej dopasować ich wygląd, rodzaj i kolor do wymogów klienta. Jakie sztuczne kwiaty sprawdzą się jako prezent?

Róże – sztuczne róże są niezastąpione, a sam kwiat traktowany jako królowa polskich bukietów. Prezentują niezliczone bogactwo kolorów i są uniwersalne oraz ponadczasowe, co oznacza, że pasują każdemu i są wręczane przy każdej okazji. Samo ukształtowanie kwiatu prezentuje bogatą formę, która ekonomicznie i efektywnie wypełnia tworzone kompozycje.

Magnolie – to duże i rozłożyste kwiaty, które mają romantyczny charakter. Sztuczne kwiaty magnolii są popularne we flower boxach, ponieważ kształtem przypominają słońce. Najpiękniejsze są białe i lekko różowe odmiany.

Peonie – zwane potocznie piwoniami eksponują gęste kwiatostany, które idealnie zapełniają florystyczne kompozycje. To duże główki, które prezentują niezliczone bogactwo gatunków, choć najpopularniejsze występują w białych, różowych i bordowych odmianach.

Mieszane bukiety – prezenty ze sztucznych kwiatów w bukiecie mogą zawierać także tulipany, hortensje i liczne kwiaty wiosenne, które uwodzą pięknym nasyceniem kolorów i ukształtowaniem kielichów. W przypadku sztucznych kwiatów możliwości są nieograniczone.

Inne rośliny stosowane jako dodatki do bukietów – do podkreślania kolorystycznej spójności sztucznych dekoracji służą także sztuczne trawy, gałązki oraz liczne zielone rośliny, a nawet sukulenty.

Czy wypada podarować sztuczne kwiaty na prezent? Tak, ale tylko wtedy, gdy: 

  • masz 100% pewność, że solenizant w pełni zaakceptuje taki prezent,
  • sztuczne kwiaty jako upominek eksponują wysoką jakość i są zachwycająco efektywne,
  • sztuczne kwiaty nie są wyłącznie bukietem prezentującym cięte rośliny, ale dekoracyjną i wyjątkową ekspozycją.

Jeżeli uważasz, że nie chcesz niszczyć naturalnego piękna żywych kwiatów i żal Ci tego, że po kilku dniach zwiędną, wybierz trwałą i elegancką alternatywę. Za ładny i naturalny bukiet musisz zapłacić sporo pieniędzy, a i tak skończy on na śmietniku. Może zamiast tego, zainwestować pieniądze w trwalszy prezent i do niego dołączyć mini flower box ze sztucznych kwiatów? Wybór należy do Ciebie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl