Sztuczne rośliny w kuchni - pomysły, inspiracje
Sztuczne rośliny w kuchni - pomysły, inspiracje

Sztuczne rośliny do kuchni - pomysły, inspiracje

Sztuczne kwiaty powróciły – i to w zupełnie nowym wydaniu! Jeszcze do niedawna kojarzone z salonem babci, dziś zaskakują swoim świeżym i realistycznym designie. Kuszą wysoką jakością oraz ogromną ilością różnorodnych gatunków. Ich całkowity brak wymagań sprawia, że można je postawić w dowolnie wybranym miejscu. Dlatego też coraz częściej pojawiają się w... kuchni! Poniżej zdradzamy pomysły na sztuczne kwiaty w kuchniach zamkniętych i otwartych.

Rośliny sztuczne – dawniej i dziś

Sztuczne kwiaty przeżywały szczyt swojej popularności w latach 80. Wielu kojarzy je ze słabej jakości tworzywem, które zbierały ogromne ilości kurzu. Dlatego też przez ostatnich kilkanaście lat pojawiały się one głównie na cmentarzach. Od kilku lat coraz śmielej pojawiają się również na salonach. Sztuczne rośliny stają się popularne w aranżacjach kuchni. W niczym nie przypominają one modeli popularnych 40 lat temu. Zmianie na plus uległa jakość materiałów, które są wykorzystywane do ich produkcji. Na tym jednak jeszcze nie koniec. Nowoczesne sztuczne kwiaty są znacznie bardziej realistyczne. Takie wierne kopie stają się ciekawą alternatywą dla żywych roślin, które mają swoje wymagania.

Sztuczne kwiaty do kuchni

Wybór sztucznych kwiatów do kuchni powinien być uzależniony od wielkości i stylu, w jakim jest ona urządzona. Istnieje jednak kilka gatunków, które są szczególnie często wybierane. Wśród nich królują m.in.:

  • Storczyki;
  • Trawy;
  • Bluszcz;
  • Kliwie;
  • Draceny;
  • Peonie;
  • Sukulenty.

Najnowszym trendem w aranżacji kuchennego wnętrz okazały się również ogrody w słoikach. Dla osób, które nie mają czasu na pielęgnację żywych roślin, sztuczne kwiaty to znakomita alternatywa. Słoik ze sztuczną zielenią można postawić w dowolnie wybranym miejscu. Staną się ozdobą kuchennych powierzchni. W jakimi miejscu w kuchni będą prezentować się najlepiej?

Gdzie postawić sztuczne kwiaty w kuchni?

W każdym mieszkaniu, czy domu są takie pomieszczenia, które uwielbiają towarzystwo sztucznych roślin. Szczególne miejsce zajmują w tym przypadku kuchnie. Delikatne, roślinne akcenty potrafią ożywić i ocieplić kuchenne wnętrze. Wybierając miejsce na postawienie aranżacji ze sztucznych kwiatów, nie trzeba przejmować się niczym – nie mają one żadnych wymagań. Ogranicza Cię jedynie Twoja własna wyobraźnia. Sztuczne kwiaty można umieścić w wazonie lub doniczkach. Te z kolei bardzo dobrze prezentują się na blatach kuchennych lub stołach. W dużych kuchniach ciekawym elementem wystroju są wysokie wazony postawione w rogu pomieszczenia. Bardzo oryginalną ozdobą do kuchni są również sztuczne kwiaty wiszące. Powierzone na ściankach kaskady bluszczu nie wymagają obecności donicy lub wazonu, które zajmują miejsce. Istnieje jednak jedną bardzo ważna zasada, której należy przestrzegać. Sztucznych kwiatów nie należy stawiać przy kuchenkach - w przeciwnym wypadku może dojść do ich uszkodzenia.

Pomysły i inspiracje 

Sztuczne kwiaty ożywią wnętrze kuchni i dodadzą mu przyjaznej atmosfery. Zwyczajowo przyjęło stawiać się kwiaty na parapecie. Biorąc pod uwagę, że sztuczne kwiaty nie wymagają słońca – można je postawić w dowolnie wybranym miejscu. Jedyne co Cię ogranicza to Twoja własna wyobraźnia oraz metraż pomieszczenia kuchennego.

Sztuczne kwiaty w małej kuchni 

Kuchnie o niedużym metrażu wcale nie muszą rezygnować z kwiatowych aranżacji. Warto jednak przemycić sztuczną zieleń w taki sposób, by w kuchni nie przeszkadzała. Warto zrezygnować z dużych wolnostojących donic. Znakomicie za to sprawdzą się sztuczne sukulenty w niewielkich doniczkach. Zmieszczą się na blacie oraz barze kuchennym. Ciekawym rozwiązaniem do wnętrza kuchni są również sztuczne trawy, które również można umieścić w doniczkach. 

Sztuczne kwiaty do kuchnio-jadalni

Duże otwarte i przestrzenie stwarzają olbrzymie pole do manewru. W tym przypadku warto wykorzystać aranżacje w dużych wazonach. Postawione w rogu, staną się ciekawym akcentem. We wnętrzu domowej kuchni równie elegancko będą prezentować się draceny w dużych donicach. We kuchniach i jadalniach w stylu skandynawskim absolutnym must have jest monstera. Kuchnio-jadalnia to także okazja do tego, żeby zagospodarować blat stołu. Tu sprawdzą się zarówno bukiety wazonowe, jak i sztuczne kwiaty doniczkowe. Ozdobą dużych stołów z pewnością staną się storczyki, które zwłaszcza w białych kuchniach, będą wyglądać zjawiskowo.

Sztuczne kwiaty w minimalistycznej kuchni

Aranżacje minimalistyczne wnętrz kuchennych cenią sobie proste rozwiązania. Dlatego strzałem w dziesiątkę jest wybór sztucznego drzewka bonsai lub storczyka. Bardzo stylowym rozwiązaniem do minimalistycznej kuchni również aranżacje wazonowe. W przezroczystej, szklanej tubie dobrze prezentować będzie się sztuczna trawa, trzcina, bambus itp. Ciekawą alternatywą są również wiszące aranżacje z sukulentów. W kuchni zaaranżowanej w stylu minimalistycznym dobrze prezentują się także sztuczne kwiaty doniczkowe, np. draceny. 

Sztuczne kwiaty w kuchni bez okna

Trzymanie żywych roślinek w pomieszczeniu bez okien jest kłopotliwe. Przede wszystkim ze względu na to, iż do życia potrzebują one światła. W przypadku sztucznych roślin ten problem został jednak wyeliminowany. Jeżeli jednak zależy Ci na zachowaniu naturalnego efektu – wybierz sztuczne sukulenty oraz imitacje roślin cieniolubnych. Znakomicie w tej roli poradzą sobie również aranżacje stworzone z bluszczu, skrzydłokwiatu, paproci, bluszcze, zamiokulka itp.

Kwiaty to znakomity pomysł na stworzenie ciepłego wnętrza kuchni

Kwiaty to znakomity pomysł na stworzenie przyjaznego i ciepłego wystroju kuchennego wnętrza. Wybór sztucznych kwiatów do kuchni do wspaniały pomysł na stworzenie aranżacji – niezależnie od metrażu pomieszczenia. Wystarczy tylko pamiętać o tym, by w małych kuchniach stawiać na kompaktowe rozwiązania, np. bluszcz. Przede wszystkim należy również pamiętać o tym, że stawiając rośliny – sztuczne czy nie, umieszczać je z dala od kuchenki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl